Blog

Niesamowite korzyści płynące z używania dyfuzora olejków eterycznych w domu i biurze

Zimny ​​dyfuzor olejków eterycznych uwalnia olejki do powietrza w postaci bardzo, bardzo delikatnej mgiełki. Ponieważ nie jest zaangażowane żadne ciepło, cała cząsteczka oleju pozostaje nienaruszona, a ty wdychasz olejki eteryczne do płuc, powietrze wokół jest zjonizowane i oczyszczane, zapachy i pleśń są neutralizowane, a pomieszczenie pachnie wspaniale.

Jeśli masz dużo problemów z płucami, borykasz się z astmą, zapaleniem oskrzeli, zapaleniem płuc, alergią, kaszlem, bólem gardła lub zatkaną głową, rozważ zastosowanie dyfuzora w domu i w biurze. Jest to jeden z najłatwiejszych sposobów na wprowadzenie olejków eterycznych i jest niezwykle skuteczny w oczyszczaniu środowiska.

Dzięki zastosowaniu olejków eterycznych o jakości terapeutycznej, takich jak cynamon i drzewo herbaciane, w dyfuzorze możesz zwalczać zarodniki pleśni, pleśń, sierść zwierząt domowych, alergeny, pyłki i wiele bakterii unoszących się w powietrzu. Użyj cytryny lub mięty pieprzowej, aby poprawić nastrój, lub lawendy, aby pomóc Ci zasnąć w nocy. Zastosowania są nieograniczone.

Uważaj na dyfuzory olejowe, które rozgrzewają olejki – pomyśl o podgrzewaczach do świeczek herbacianych, pierścieniach lamp aromatycznych i wtyczkach ściennych. Wszystko to ZNISZCZA wartość terapeutyczną Twojego oleju. Cząsteczki są rozbijane i nigdy nie przedostają się do powietrza, nie mówiąc już o płucach.

Jasne, może ładnie pachnieć w pokoju, ale nie odniesiesz zbyt wiele korzyści fizycznych z ich używania, a po prostu marnujesz oleje w błoto. Te podgrzewacze najlepiej nadają się do podgrzewania potpourri.

A właściwie jeszcze lepszy pomysł, używam żywicy kadzidłowej w ocieplaczach. Świetne do medytacji i w okresie świątecznym.

Jak znaleźć dobry dyfuzor olejków eterycznych?

Zawsze wybieraj wysokiej jakości dyfuzor, nawet jeśli musisz wydać trochę więcej pieniędzy. Dyfuzor będziesz miał przez długi czas, więc powinien być łatwy w obsłudze i czyszczeniu.

Nie bierz urządzeń (a tak naprawdę będą wyglądać), w których musisz przykręcić szklany nebulizator do butelki z olejem. Dysze cały czas się zatykają i nie można używać butelek o różnych rozmiarach.

Jednymi z najlepszych dyfuzor do olejków eterycznych są dyfuzory ze stali, w których znajduje się szklany nebulizator i małe zagłębienie, które może pomieścić butelkę z olejkiem do góry nogami.

Oddzielna pompka powietrzna z rurkami zapewnia moc do nebulizacji zawartości butelki, a podstawę ze stali nierdzewnej można bardzo łatwo wyczyścić alkoholem lub gorącą wodą z mydłem.

Ważne jest, aby do urządzenia dołączona była cicha pompa powietrza, najlepiej z wbudowanym zegarem, ponieważ jest to jedyna wada dyfuzora zimnego powietrza. Mogą być trochę hałaśliwe. Dobrze jest mieć długą rurkę powietrzną, dzięki czemu możesz wyeksponować swój piękny dyfuzor na stole, ale pompkę umieść pod biurkiem lub kanapą.

Dopiero w zeszłym roku wprowadzono dyfuzor ultradźwiękowy. Najnowocześniejszy atomizer, który rozpyli każdy olejek eteryczny, nawet te gęstsze, takie jak mirra i drzewo sandałowe. Dodajesz do tego dyfuzora zarówno wodę, jak i olejki eteryczne. Z optymalną częstotliwością cząsteczki są rozbijane w mikroskopijną mgiełkę.

Ten niesamowity dyfuzor wydłuża czas używania olejków, nie zużywa ciepła i jest wyposażony w kojący system oświetlenia (idealny do sypialni dziecięcych), różne ustawienia mocy i kilka ustawień timera.

Zabierz ze sobą dyfuzor olejków eterycznych w drogę

Na rynku dostępnych jest kilka nawiewników podróżnych. Upewnij się, że używasz takiego, który ma wentylator, aby oleje dostały się do powietrza. Generalnie mają wkładane podkładki do nakładania olejków. Dyfuzor podróżny nie jest tak skuteczny jak używanie nebulizatora, ponieważ część oleju pozostanie na wkładce. Ale z pewnością sprawią, że twój pokój hotelowy pachnie świeżo i zabije zapachy.

Co możesz włożyć do swojego dyfuzora?

Do dyfuzora można dodać prawie każdy olej z wyjątkiem lepkich, takich jak wetyweria, drzewo sandałowe i mirra (ultradźwięk nabierze każdego oleju). Możesz zmieszać ze sobą do trzech pojedynczych olejków. Ale nigdy nie dodawaj mieszanki do mieszanki i na pewno nie używaj olejków eterycznych, które zostały zmieszane z oliwą z oliwek lub olejem migdałowym do dyfuzora.

Leave a Reply

Your email address will not be published.